O / It

Film Puanı :

(8.70 Puan / 17 Kişi)

Beklenti Puanı : (10 Puan / 3 Kişi)

Yönetmen : Andrés Muschietti

Tür : Korku, Dram, Gerilim

Yapım : ABD

Süre : 135 DK

Vizyon Tarihi : 15 Eylül 2017

Oyuncular : Bill Skarsgård, Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard

Film Açıklaması: Stephen King'in romanından tekrar beyazperdeye uyarlanan film, Maine'in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor. Dışlanan bu arkadaş grubu bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına bir de bir palyaço kılığında dehşet saçan Pennywise bela oluyor. Filmin yönetmen koltuğunda Mama filmiyle hatırladığımız Andrés Muschietti otururken filmin başrollerini ise Bill Skarsgård, Javier Botet, Owen Teague üstleniyor.


Film seansları


Film Yorumları

  1. Mehmet YILMAZ 2017-09-15 10:43:49

    Bu filme kaynak olan kitabı üniversitedeyken final sınavlarının en yoğun döneminde okumuştum. Belki de sınav baskısından kabusunu bile görmüştüm kitapta tarif edilen yaratığın. Kaçınılmaz olarak kitapla film hep karşılaştırılır. Ancak herhangi bir filmin kitabından daha çok etki bırakması neredeyse imkansızdır. Çünkü kitap okurken kendi beyninizin yarattığı dünyayı görürsünüz ve bu dünyayı tam olarak başka birinin ortaya çıkarması ve aynı etkiyi yaratması doğal olarak mümkün olmaz. Bununla beraber filmdeki bazı sahnelerin kitap okurken hayalinizde canlanan yerlere benzerliği çok şaşırtıcı olabilir. Diğer bir etkende zamanın geçiş hızı kitabı kendi hızınızda okur ve özümsersiniz, kitapta bir sayfa tanımlanan bir durum filmde bir saniye sürüyor olabilir. Özellikle cep telefonunuza gelen mesaja bir göz attığınız sırada bu detay çoktan geçmiş olur. Okuma sırasında aynı anda başka bir şeyle ilgilenmeniz mümkün değildir dolayısıyla tüm dikkatiniz okuduğunuz şeydedir. Bu durumda bir filmin kitap karşısında pek şansı kalmaz. Yine de sinemanın yeri ayrıdır tabi.

  2. Serkan Tügay 2017-09-12 14:07:36

    O filmi çocukluğumda izlediğim, dışardan bakınca ne bu gerçekten insanlar bundanmı korkacak diyip güldüğüm ama evde izlediğimde beni korku dolu anlara sokup bi kaç ay geceleri uyuyamamı sağlamış film. Kesinlikle gideceğim