Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı / Blade Runner 2049

Film Puanı :

(9.30 Puan / 18 Kişi)

Beklenti Puanı : (7.8 Puan / 5 Kişi)

Yönetmen : Denis Villeneuve

Tür : Bilimkurgu, Gerilim

Yapım : Abd

Süre : 163 dk.

Vizyon Tarihi : 6 Ekim 2017

Oyuncular : Aktör bilgisi tanımlanmamış.

Film Açıklaması: Başrollerinde Ryan Gosling ve Rick Deckard rolünde Harrison Ford'un boy göstereceği filmin kadrosunda kilit bir rol için Oscar ödüllü oyuncu Jared Leto da yer alıyor. Büyük yankı uyandıran 1982 yapımı Bıçak Sırtı filminin uzun zamandır beklenen devam halkası olan Blade Runner 2 bir kez daha Philip K. Dick'in romanından beyazperdeye uyarlanacak. Kadrosunda Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista'yı bulunduran devam halkasının yönetmenliğini Denis Villeneuve üstleniyor. Filmin senaryosunda ise Hampton Fancher ve Michael Green imzası var.


Film seansları


Film Yorumları

 1. E. GÖKHAN KAYAN 2017-10-08 14:22:51

  ilk filmi vizyonda izlemiş biri olarak bu devam filmini uzun zaman bekledik kafamızdaki sorularla çelişkilerle acebalar ile... Bende ilk filmin büuyüsü yakalanmaz artık diyenlerden İDİM ! Ama gayette güzel olmuş hatta yer yer daha iyi olmuş, genelinde ise oldukça başarılı. Oyunculuklar üst seviye. Yeni nesiller aşmış rollerine bürünmüşler adeta. 3D kişisel tercih bende IMAX 3D yi seviyorum ama 4DX olanlarda ise hareketlerden efektlerden dikkat dağıtıcı unsurlardan filmi anlayamıyorum. Ben orjinal dil ile izlemeyi tercih ederim hatta estonyaca, flemenkçe, urduca, moğolca vs gibi itici bulunan dilleride yadırgamam ( festival mantalitesi) , ama iyi bir Türkçe Dublaj ise benim filmin sahnelerine pür dikkat etmemi sağladığından iyi olur. Bunlar kişisel tercihler, tartışmanın anlamı yok. KİME GÖRE , NEYE GÖRE ! Filmi meraklısı olmayan da, hatta ilk filmi izlemeyende izleyebilir. Haaa tabi biz o origami yapan huzur evindeki adamı, Rachael 'in yeşil gözlerini , Angel/Melek mutluluk replicasını iyi biliriz o başka :P :) :D Filmin fanatikleri beni dövecek ama Harrison Ford 'un efsanevi Descard rolünde ki hallerini gözüm aradı. Yani kötü değil hatta iyi bile yaşına göre, ama ehh işte efsanevi rollerin adamı gönlümüzün kıralı Harrison abim az oynatılmış ahh yaşlılık. ( Tabi fanları ben dövücem şimdi: Elbette filmin zaman süresini biliyorum, adamın yaşlandığını biliyorum ehh yani, ama gençler aşmış yahu) . Filmin süresi 163 dakika. Yani biraz sıkılanlar oldu salonda ama ben 1 saat daha fazla olsa izlerdim. Görsellik 10numara5yıldız fevkaladenin fevkinde. Sesler inanılmaz gerçekçi. Bu filmi beklediğimize değimiş. Yoksa hepimiz replikant mıyız, kimin replikasıyız aceba.

 2. Soyut Padisah 2017-10-07 12:28:32

  Bu 3D dışındaki seansı gece 22:00 lere atanlara selam olsun. Bıktık artık bu 3D olayından yahu. Keyifsiz film izlemekten çok sıkıldık. 2D lerin seansını rica ediyorum arttırın ki sırf bu yüzden sinemaya gitmeyen benim gibi insanlarda sinemaya gidebilsin

 3. Mustafa K 2017-10-07 11:37:58

  3D saçmalığı ne zaman biterse o zaman sinemaya gidicem. Kaliteli filmleri dahi izleyemez olduk.

 4. Mehmet YILMAZ 2017-10-06 15:41:39

  Orjinalinin etkileyiciliğine ulaşabileceğini sanmıyorum. Göreceğiz!