Hakkımızda

Capitol Spectrum Cineplex Sinemaları

“Spectrum Sinemaları" ile kültür ve sanat alanında her zaman ilkleri gerçekleştirmiş olan Capitol Alışveriş ve Eğlence Merkezi, sinemalarını teknolojik gelişmeler doğrultusunda modern ve konforlu bir çizgide yeniledi.

Toplamda 10 salon ve 1213 koltuk sayısına sahip olan Capitol Spectrum Sinemaları'ndaki her salonda görüş kolaylığı sağlayan kavisli perde yer alıyor. Ses teknolojilerinde yaşanan son gelişmelerin ürünü Dolby Atmos keyfini 4 salonunda ziyaretçilerine sunuyor. Stadyum tarzı oturma düzeninde inşa edilen salonlar, özel klimatize edilmiş olup, çocuklar için koltuk yükseltici ve bedensel engelliler için özel oturma yerleri yer alıyor. 1 adet salonu VIP konseptinde tasarlanarak yaratılan konforlu ortam ile film seyretme keyfine farklı bir anlayış getiriyor. Açık hava terasına sahip olan Capitol Spectrum Sinemaları ile İstanbul’ un adalar manzarası film aralarına farklı bir ayrıcalık sunuyor.Konuklarımız, biletlerini www.biletiva.com web adresi üzerinden, ekstra bir ücret ödemeden ve kendi yerlerini seçerek alabilmektedirler. Engelliler için otopark ve asansörün devrede olduğu sinemalarda, tüm sinema ziyaretçileri için de 4 saate kadar ücretsiz otopark hizmeti verilmektedir. Misafirler tüm salonlarda bulunan yatar koltuklarda ev konforunda film izleyebilirler.Proje, dünya çapında, Asya, Kanada, Japonya, Çin, Tayland, Singapur' da yaptıkları başarılı, değişik ve cesur alışveriş- eğlence merkezleri tasarımlarıyla tanınan Bankong'lu Jeff Morison Geoff- Concept International Design Cooperation tarafından yapılmıştır.Dolby Atmos Nedir?

Dünya’da 3D görüntü devriminin yaşanmasından sonra ses sisteminde ki hızlı gelişme ile birlikte artık sinema izleyicileri kendilerini filmin tam içinde hissediyorlar. Dolby Atmos sistemlerinde salonun yan duvarlarına ek olarak tanava da hoparlör eklenmiş durumda. Nesne yönelimli ses mimarisi kullanılarak çalışan sistemde 128 kanala eşdeğer ses otomatik olarak hoparlöre karışmayacak ve netliği bozulmayacak şekilde bölüştürülür.Dolby laboratuvarları, gelişmiş bir hoparlör sistemi ve ürettiği sesi işleyen yüksek donanımlı ses işleyiciler ile bunu sağlıyor. Bu da izleyicilere, seste daha fazla tanım ve boyut imkanı sağlıyor. Biraz daha fikir sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.