Hizmetçi / Agassi

Film Puanı :

(8.33 Puan / 3 Kişi)

Beklenti Puanı : -

Yönetmen : Park Chan-Wook

Tür : Dram, Romantik, Gerilim

Yapım : Güney Kore

Süre : 151 dk

Vizyon Tarihi : 11 Ağustos 2017

Oyuncular : Kim Min-Hee, Kim Tae-Ri, Ha Jung-Woo

Film Açıklaması: 1930'lar da geçen hikayede kendisini Kont olarak tanıtan bir dolandırıcı gizemli ve saf görünen Japon varis Leydi Hideko'nun zenginliğini ele geçirmek için onu kendisine aşık etmeyi planlar. Sook-hee'yi ise ona yardım etmesi için Leydi'ye hizmetçi olarak kiralar. Ancak bu hizmetçinin her şeyden habersiz hanımefendisine delicesine aşık olması işleri karıştıracaktır... Film, Sarah Waters’nın Fingersimth adlı romanının modern bir Kore uyarlamasıdır. Filmin yönetmenliğini Chan-wook Park üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Jung-woo Ha, Min-hee Kim, Jin-woong Jo ve Tae Ri Kim gibi isimler yer alıyor.


Film seansları


Film Yorumları

  1. Fatma Kara 2017-08-22 08:49:49

    Film kesinlikle sonuna kadar ne olacak dedirten türden.. Her an oha! diyerek izledim. Benim için kesinlikle tekrar izlenebilecek türden bir film.. Başarılı bir kurgu, oyunculuk ve senaryo.. Herşeyiyle iyi! Sanat yönetmeni de hakkını vermiş. Filmin büyük bir çoğunluğunun Japonca olması da ayrı güzel..Yine de aşırı cinsellik sahneleri bazı izleyicileri rahatsız edebilir ki zaden 18 yaş sınırı ile vizyona girdi. Bu tarz sahnelerden rahatsız olanları şimdiden uyarmak isterim

  2. Mehmet YILMAZ 2017-08-12 11:21:18

    Filmde iki defa ters köşe oluyorsunuz. Kim kimle kimi dolandırıyor. Ancak kendinizi suçlamayın yönetmen size gerekli bilgileri vermeyerek yönlendiriyor ve canı istediğinde kendi açıklamalarda bulunarak gerçeği size sunuyor. Dolandırıcık kısmı bu şekilde örtülü bir şekilde ilerlerken çekik gözlü şekerler zaman zaman örtülerini atıyor ve hayal gücünüzü kullanmanıza izin vermiyorlar.

  3. E.Gökhan Kayan 2017-08-12 08:57:23

    Aylardır gelmesini bekliyorduk. Sansasyonel yönetmenin son filmide şaşırtıcı kışkırtıcı. Hatta başka film için yaptığım yorumu aynen alıntılayım Oyun içinde oyun, Karaman'ın Koyunu; sonradan çıkar Oyunu... Durağan bir film ama sıkılmadan merakla ilgiyle izlettiriyor. Durağan dedim ama kurgusu müthiş başarılı. Lezbiyenlik, aşırı uç ekstrem cinsellikler hazlar vs olan sahneler sebebli dikkat edilmeli herkese hitap etmeyecektir. Filme gelipte aaaa bu neee yaa deyip çıkanlar vede gaza gelip sevgiliyle yiyişenler hiç gelmesinler ( arkalarından müdahalede bulunmak zorunda bırakmasınlar beni itinayla dürtüyorum dikkat edin benim seasnıma denk gelmeyin ) . Filmi yönetmeni için bile izlenir desem, sanat filmi, festival filmi seven kaçırmasın desem, Filmin senaryosu Sarah Waters'ın Ustaparmak (özgün adıyla Fingersmith) adlı romanından esinlenerek yazılmış, ama ingilterede geçen ve victoria döneminde geçen filmi usta yönetmen ne güzel kendi toprakları ve Japon işgal dönemlerine aktarmış şaşırtıyor, heleki yarıus uzakdoğu yarısı ingiliz tarzı malikane ?!