Öğretmenler Odası / The Teacher's Lounge

Film Puanı :

(7.52 Puan / 23 Kişi)

Beklenti Puanı : -

Yönetmen : İlker Çatak

Tür : Dram

Yapım : Yapım bilgisi tanımlanmamış.

Süre : 1s 34dk

Vizyon Tarihi : 2 Şubat 2024

Oyuncular : Leonie Benesch, Leonard Stettnisch, Eva Löbau, Michael Klammer, Anne-Kathrin Gummich, Kathrin Wehlisch, Sarah Bauerett, Rafael Stachowiak, Uygar Tamer, Özgür Karadeniz

Film Açıklaması: İlker Çatak’ın Almanya’nın Oscar adayı olan bu son filmi dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde yaptı. Film, kendini işine adamış idealist bir öğretmen olan Carla Nowak’ın bir lisede ilk işine başlamasını konu alıyor. Okulda arka arkaya hırsızlıklar meydana geldiğinde Carla meseleyi kendi başına çözmeye karar verir ve bir gizli kamera yerleştirir. Ortaya çıkan gerçeklerle Carla öfkeli veliler, çokbilmiş meslektaşları ve saldırgan öğrenciler arasında kalır, katı eğitim sisteminin duvarlarına toslar. Umutsuzca doğru bir şeyler yapmaya çalıştıkça, genç öğretmen için her şey daha da kötüleşir. İlker Çatak’ın önceki filmleri Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde, Söz Senettir ve İstanbul Bahçesi İstanbul Film Festivali kapsamında gösterilmişti.


Film seansları


Film Yorumları

  1. G F 2024-03-03 16:10:20

    Yönetmen İlker Çatak, okul ortamının tekdüze ve sıkıcı öğeleri ile matematik ve etik gibi soyut konuların üzerine dinamik bir öykü ve son sekansa kadar eskimeden sürebilen bir çatışma inşa edebilmeyi başarmış. Umarım Oscar’ı alabilir, ödülün öteki adaylarına kıyasla seyri çok daha keyifliydi.

  2. Ebrar Yılmaz 2024-02-29 17:58:58

    Baya kötüydü